باغ و عمارت شوکت آباد
باغ و عمارت شوکت آباد
باغ و عمارت شوکت آباد در دوره قاجاريه زمان حکمراني امير اسماعيل خان به اتمام رسيد و در جمادي الثاني 1316 ه.ق تعداد 4 سهم آن وقف بر امور خيريه گشت پس از وي در دوره امير محمد ابراهيم خان مشهور به شوکت الملک در شعبان 1320 ه.ق ديگر سهام آن نيز متاثر از روحانيت در جامعه اسلامي وقف بر امور خيريه گرديد پس از پيروزي انقلاب اسلامي اين مجموعه در اختيار سپاه پاسداران، دانشگاه بيرجند و ميراث فرهنگي قرار گرفت. در سال 1387 هجري شمسي با اشراف اداره کل اوقاف و امور خيريه استان خراسان جنوبي اين باغ و عمرات پس از 30 سال به طور جدي و به طرح کاملاً سنتي به وسيله بنياد توسعه و عمران موقوفات کشور احياء گرديد.

۱۳۹۵/۱۰/۸
قصر عقیق
مجتمع فرهنگي قصر عقيق
تالار با امکانات سالن های عروسی بسیار زیبا با گنجایش 700 نفر و برگزاری سمینارها و همایش ها با ظرفیت هر سالن 400 نفر و داشتن سفره خانه سنتی بسیار زیبا با طراحی و امکانات سنتی قدیم و غذاهای ایرانی بسیار لذیذ و مطبوع و پذیرایی بسیار عالی برای میهمانان داخلی و خارجی شما با استانداردهای بین المللی در بهترین نقطه شمال شهر تهران و کوهپایه با هوای عالی آماه پذیرایی از میهمانان عزیز می باشد

۱۳۹۵/۱۰/۸
هتل بزرگ ارم
واحـد هاي اقامتي
با ظرفيت 59 باب اتاق و 132 تخت در حال ارائه خدمات مي باشد و تعداد 13 باب اتاق نيز در حال احداث مي باشد.
واحـد تشـريفــات
داراي دو سالن به نام هاي فيروزه و آئينه جهت برگزاري مراسمات عروسي، وليمه و ... و داراي يک سالن چند منظوره به نام نگين که اين سالن تازه احداث گرديده جهت برگزاري سمينارها، همايشات و ...
ظرفيت سالن ها: فيروزه 350 آئينه 250 و نگين در صورتي که به صورت سينمائي چيدمان گردد 150 نفر و به صورت ميز يو 40 نفر
واحدهای پذیرایی
اين مجموعه داراي چهار واحد پذيرايي مي باشد که براي استفاده عموم آزاد مي باشد اين واحد به شرح ذيل مي باشند.
- رستوران بام مهتاب: مختص به غذاهاي فرنگي و کبابي مي باشد.
- رستوران سنتي: مختص به غذاهاي سنتي و گيلاني مي باشد.
- چايخانه سنتي: با در دست داشتن فضايي بسيار زيبا مختص به ارائه چاي با مخلفات کامل و غذاهاي سنتي مي باشد.
- کافي شاپ: مختص به ارائه نوشيدني هاي سرد و گرم مي باشد.

۱۳۹۵/۱۰/۸
سازمان چاپ
تاريخچه سازمان چاپ و انتشارات
در سال 1344 با تصويت مجلس شوراي ملي تاسيس و در سال 1364 ساخت ساختمان مرکزي آن و تجهيز کارگاه هاي توليد (ليتوگرافي، چاپ و صحافي) در کيلومتر 4 جاده مخصوص شروع شد که تا سال 1367 به طول انجاميد.
تجهيزات توليد با خريد ماشين آلات صحافي، چاپ و ليتوگرافي رو به ارتقاء نهاد.
بخش توزيع و فروش، در ساختمان حسن آباد دائر است. شرکت در نمايشگاه هاي کتاب داخلي از ديگر دستاوردهاي پيشرفت و موفقيت اين چاپخانه است.
پس از انتقال سازمان از زير مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به مالکيت بنياد توسعه و عمران موقوفات کشور واحد انتشارات نيز به دليل ماموريت هاي ويژه اي که در حوزه فرهنگ و هنر بر دوش مي کشد خود را در فضاي جديدي مواجه ديد. اين فضاي جديد با چالش هايي همراه بود که گذر از آنها بدون اتخاذ تدابير ويژه ناممکن مي نمود اما به حول و قوه الهي انتشارات توانست از يک سو مشکلات و موانع را پيشين را با موفقيت پشت سر نهد و از سوي ديگر افق هاي تازه را فراروي خويش بگشايد و اکنون با تمام ظرفيت هاي بالقوه خود در حال فعاليت مي باشد.

۱۳۹۵/۱۰/۸